Sprzymierzeni

ALLIED

Para zakochanych w sobie szpiegów staje przed najpoważniejszą próbą. Jak zachowa się jedna ze stron, gdy druga zostanie oskarżona o zdradę?

Sprzymierzeni – opis

Brytyjski oficer wywiadu Max Vatan zostaje wysłany do Maroka, żeby zlikwidować nazistowskiego ambasadora. W wykonaniu misji ma pomóc mu działaczka francuskiego Ruchu Oporu – Marianne Beausejore. Aby zbliżyć się do niemieckiego urzędnika, obydwoje muszą udawać szczęśliwe małżeństwo. Dwójka bojowników o wolność wkrótce zakochuje się w sobie, a po wykonaniu zadania para zakłada rodzinę. Po jakimś zaś czasie Max dowiaduję się od swoich przełożonych, że Marianne może być niemieckim szpiegiem. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, oficer ma własnoręcznie zlikwidować swoją żonę. Vatan rozpoczyna walkę, aby za wszelką cenę oczyścić ukochaną z zarzutów.

Sprzymierzeni – twórcy i obsada

Film z 2016 roku, w reżyserii Roberta Zemeckisa. Za scenariusz amerykańskiego melodramatu odpowiedzialny jest Steven Knight. W głównych bohaterów filmu Roberta Zemeckisa („Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości”) występują Brad Pitt i Marion Cotillard. Za scenariusz „Sprzymierzonych” odpowiada Steven Knight, autor takich przebojów jak: „Tabu”, „Locke” czy „Peaky Blinders”.

Sprzymierzeni – nominacje

W 2017 roku film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsze kostiumy. Oprócz tego twórcy zgarnęli nominacje do Saturnów czy na festiwalu BAFTA.

Sprzymierzeni – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.