Speed Racer

SPEED RACER

Pełna efektów specjalnych, zwariowana ekranizacja klasycznego japońskiego serialu anime z lat sześćdziesiątych. Film twórców „Matrixa” – braci Wachowskich.

„Speed Racer” – streszczenie

Speed Racer jest młodym, utalentowanym kierowcą rajdowym, który pochodzi z rodziny od lat związanej z wyścigami samochodowymi. Jego zmarły brat Rex był legendą toru, a ojciec jest konstruktorem samochodów. Odrzucając propozycję lukratywnego kontraktu, Speed stawia rodzinny interes na skraju bankructwa. Jedynym wyjściem z sytuacji jest udział w niebezpiecznym wyścigu i pokonanie kierowców z ekipy Royalton Industries. Czy dzięki wsparciu rodziny, ukochanej Trixie oraz tajemniczego kierowcy Racera X Speedowi uda się zwyciężyć?

Czemu warto obejrzeć „Speed Racer”?

„Speed Racer” to komediowy film akcji z 2008 roku, który jest adaptacją japońskiej kreskówki Tatsuo Yoshidy. Film oszałamia szybkim tempem, jaskrawą kolorystyką, dynamicznym montażem. Kolejnym atutem są także wciskające w fotel sekwencje wyścigów samochodowych.

„Speed Racer” – obsada

Za reżyserię odpowiedzialni są Lany i Andy Wachowscy, twórców kultowej trylogii „Matrix”. W obsadzie znaleźli się: laureatka Oscara Susan Sarandon, zdobywca Złotego Globu John Goodman oraz Christina Ricci, Matthew Fox i Emile Hirsch.

„Speed Racer” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.