Spacer po linie

WALK THE LINE

Rewelacyjna opowieść o Johnnym Cashu, jednym z najwybitniejszych wykonawców country w historii gatunku, w którego rolę wcielił się Joaquin Phoenix.

Spacer po linie - streszczenie

Johnny Cash nie miał łatwego dzieciństwa. Lata młodości spędził na plantacji bawełny z porywczym ojcem, który obwiniał go o śmierć swojego starszego syna. Johnny już jako nastolatek wiedział, że prowincja nie jest miejsce dla utalentowanego artysty.

Niepowtarzalny styl, charakterystyczny głos i chwytające za serce piosenki sprawiły, że chłopak w krótkim czasie podbił serca słuchaczy. W ciągu niespełna kilku lat Cash i jego piosenki stały się amerykańskim symbolem. Niestroniący od używek muzyk darzył szaloną miłością piosenkarkę June Carter (Reese Witherspoon).

"Spacer po linie" to obsypana nagrodami biografia charyzmatycznego Johnny'ego Casha stworzona przez Jamesa Mangolda, który tworzy niepowtarzalne kino.

Spacer po linie - nagrody i nominacje

Reese Witherspoon w 2006 roku za rolę June otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Do nagrody nominowany był także partnerujący jej Joaquin Phoenix.

W sumie "Spacer po linie" miał szansę na wyróżnienie Akademii Filmowej w trzech kategoriach, w tym za najlepsze kostiumy, dźwięk i montaż. Ponadto twórcy filmu zgarnęli aż trzy Złote Globy.

Spacer po linie - gdzie oglądać

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.