Sny wędrownych ptaków

Pájaros de verano

Opowieść o chciwości, tradycjach oraz chęci zemsty za grzechy przeszłości. Kolumbia, lata 60. i 70. XX wieku oraz początek handlu narkotykami. Na granicy kraju, rodzina z plemienia Wayúu znajduje nowy sposób na zarobienie dużej kwoty pieniędzy – sprzedaż marihuany. Trafiają oni na najlepszych możliwych klientów, czyli amerykańskich hippisów.

 

Sny wędrownych ptaków – opis

Film twórców „W objęciach węża”, który nominowany był w 2016 do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Tym razem cofamy się w czasie do przełomu lat 60. i 70. XX wieku, w którym zaczął rozwijać się kolumbijski handel narkotykami. Historia rodziny z rodu Wayúu, która zaczyna zarabiać na sprzedaży marihuany. Rapayet, przywódca rodziny rozdarty jest pomiędzy chęcią władzy a tradycjami i rodzinnym honorem. Jednak wkrótce wraz z rodziną będą wplątani w konflikt, który szybko może zakończyć się rozlewem krwi.

 

Sny wędrownych ptaków – twórcy

Ambitna produkcja, która została przyjęta bardzo pozytywnie przez krytyków z całego świata. Na stołku reżyserskim zasiedli Ciro Guerra oraz Cristina Gallego, którzy dostarczyli piękny i wizualnie zapierający dech w piersiach film o chęci władzy i tradycjach stających na przeszkodzie.

 

Sny wędrownych ptaków – gdzie oglądać?

Cały film dostępny na platformie VOD player.pl.