Śniadanie u Tiffany'ego

BREAKFAST AT TIFFANY'S

Obsypany nagrodami kultowy film z Audrey Hupburn, który jest mistrzowską ekranizacją opowiadania autorstwa Trumana Capote’a.

Śniadanie u Tiffany'ego - opis

Holly Golightly (Audrey Hepburn) jest ślicznotką, której życie upływa na nieustannej zabawie na koszt bogatych adoratorów. Kobieta mimo wianuszka mężczyzn za nic w świecie nie chce się do nikogo przywiązywać. Całymi garściami czerpie z życia. Pewnego dnia do mieszkania piętro wyżej wprowadza się młody pisarz Paul (George Peppard), który także jest utrzymankiem. Szybko zaczyna łączyć ich przyjaźń, która z czasem przeradza się w głębsze uczucie... Oboje będą musieli zweryfikować swe dotychczasowe życie i zdecydować, czy są w stanie być razem.

Śniadanie u Tiffany'ego - twórcy i obsada

Obsypany nagrodami obraz zdobył miliony fanów na całym świecie. Niezapomniane role tworzą w nim znana z Rzymskich wakacji Audrey Hepburn (nominacje do Oscara i Złotego Globu za stworzoną przez siebie kreację) oraz George Peppard (serial „Drużyna A”). Przewodnia piosenka filmu pt. "Moon River” w wykonaniu Hepburn została wyróżniona Nagrodą Akademii. Reżyserem kultowej produkcji był laureat Oscara Specjalnego Blake Edwards („Victoria, Victoria”).

Śniadanie u Tiffany'ego - gdzie oglądać?

Film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.