Służąca

Ah-ga-ssi

„Służąca” to opowieść o dziewczynie, która za namową oszusta zatrudnia się w domu arystokratki. Jako służąca ma za zadanie rozkochać panią domu w swoim zleceniodawcy.

„Służąca” – streszczenie filmu

Film „Służąca” swoją premierę miał w 2016 roku. Jego akcja osadzona jest w latach 30. XX wieku w Korei. Tłem stają się piękne wnętrza, egzotyczne stroju dalekiego wschodu. Ten mroczny thrillem zaskakuje jednak w momencie, gdy akcja nabiera tempa, a widz przekonuje się, że praca młodej Sukhui nie będzie polegała jedynie na byciu służącą w domu bogatej panny Hideko. Widz nie ma pojęcia, kto jest inicjatorem intrygi i kto naprawdę wyjdzie z niej cało. Ten film jednocześnie emanuje perwersyjnym erotyzmem, świetnie komponującym się z historią zamkniętą w śmiałych i eterycznych kadrach.

Czemu warto obejrzeć „Służącą”?

Na ekranie zobaczymy sceny pełne prawdziwej namiętności, przemieszanej z intrygą i nagłymi zwrotami akcji. Widz nie jest pewny, czy to, co aktualnie jest mu pokazywane to stuprocentowa prawda, czy może bieg akcji zaraz zmieni swój tor. Dobra obsada, bajeczne kadry i świetnie przemyślany scenariusz warte są przeżycia tej produkcji.

Kto występuje w „Służącej”?

W tytułową rolę służącej wcieliła się Tae-ri Kim, a u jej boku zagrali m.in. Jung-woo Ha jako hrabia Fujiwara i Min-hie Kim jako panna Hideko. Scenariusz stworzył Chan-wook Park przy muzyce skomponowanej przez Yeong-wook Jo.

Gdzie obejrzeć „Służącą”?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.