Słodki koniec dnia

Dolce Fine Giornata

| 10zł za 48h |

Dwie nominacje do Orłów 2020. Szokujący polski film będący komentarzem do bieżącej sytuacji geopolitycznej w Europie. Występująca w roli głównej Krystyna Janda zdobyła za swoją rolę prestiżową nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Sundance.

Słodki koniec dnia – opis

Maria jest polską noblistką i szanowaną na całym świecie pisarką. Obecnie mieszka na włoskiej prowincji, gdzie wiedzie spokojne, wręcz sielankowe życie. Pełni rolę miejscowego autorytetu moralnego i prawdziwej dumy pobliskiego miasteczka, Volterra. Wszystko zmienia się, gdy niedaleko dochodzi do niewyobrażalnej tragedii, która radykalizuje nastroje w Europie. Maria nie pozostaje wobec tych wydarzeń obojętna. Podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, pisarka pozwala sobie na wygłoszenie niepoprawnie politycznego komentarza do bieżącej sytuacji. Jej mowa jest iskrą zapalną, która zmieni małomiasteczkową sielankę w prawdziwe piekło.

Słodki koniec dnia – obsada i twórcy

„Słodki koniec dnia” to polsko-włoski film w reżyserii Jacka Borcucha („Nieulotne”, „Wszystko, co kocham”). Obraz zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Sundance za najlepszą rolę kobiecą dla Krystyny Jandy („Przesłuchanie”, „Człowiek z marmuru”). W filmie występuje też Kasia Smutniak – polska aktorka robiąca karierę na zachodzie („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Oni”). Współautorem scenariusza jest pisarz Szczepan Twardoch.

Słodki koniec dnia – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl