Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

| 8 zł na 48h |

Budowlańcy prowadzący prace w ruinach jednej z warszawskich kamienic znajdują pamiętnik opisujący wydarzenia z początków Powstania Warszawskiego. Jak wyglądały pierwsze dni jednego z najbardziej dramatycznych momentów w historii Polski?

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały – opis

Właścicielem dziennika był wiekowy profesor Szapiro, którego szczątki również znaleziono w ruinach warszawskiej kamienicy. Mężczyzna zapisywał wszystko, co działo się w okresie, gdy młodzi ludzie ochoczo budowali barykady licząc, że uda im się powstrzymać nazistowską agresję. Pamiętnik profesora zawiera również historię Staszka i Basi. Ona była sanitariuszką, on żołnierzem AK. Ich miłość zaczęła kwitnąć właśnie w czasie Powstania Warszawskiego. Czy zakochana para podzieliła los dziesiątek niezłomnych bojowników o naszą wolność?

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały – obsada i twórcy

„Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” to filmowy hołd dla powstańców oddany przez młodego reżysera Ireneusza Dobrowolskiego („Portrecista”). Film zawiera wiele dotychczas niepublikowanych zdjęć archiwalnych przedstawiających wydarzenia z Powstania Warszawskiego. W produkcji występują między innymi: Krzysztof Kolberger („Katyń”), Anna Nehrebecka („Chce się żyć”), Anna Romantowska („To ja, złodziej”) oraz raperzy ze składu Hemp Gru.

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.