Siedem sióstr

Seven Sisters

Niedaleka przyszłość. Przez ponad pięćdziesiąt lat podwoiliśmy naszą populację. Z każdym kolejnym dniem na Ziemi pojawiają się miliony ludzi. To wielki kryzys demograficzny. Aby mu zaradzić, władze muszą posunąć się do brutalnych i bezkompromisowych rozwiązań.

 

Siedem sióstr – opis

Jedno dziecko na rodzinę – to zasada, którą muszą kierować się pary starające się o potomstwo. Jednostki specjalne Biura Alokacji Dzieci wyłapują i eksterminują „ponadprogramowy” przychów. Wszystko wydaje się pod kontrolą, ale to tylko pozory. Świat walczy o swoje dzieci, a bezwzględna szefowa, Nicolette Cayman, tłamsi bezlitośnie każdy sprzeciw i bunt. Wkrótce będzie miała twardy orzech do zgryzienia. W rodzinie Settmanów rodzi się siedem dziewczynek. Rodzice ani myślą pozbywać się potomstwa. Wprowadzają w życie przebiegły plan, mający zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Dziewczynki dostają imiona: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela. Mogą opuszczać dom jedynie w trakcie przysługującego im dnia, podając się za kobietę imieniem Karen. Settmanowie przez kolejne lata w bezbłędny sposób rozgrywają Biuro Alokacji Dzieci. Do czasu. Wszystko zmienia się, gdy Poniedziałek nie wraca do domu…

 

Siedem sióstr – obsada i twórcy

Tytułowe siedem sióstr portretuje Noomi Rapace, aktorka znana z filmów takich jak: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Prometeusz” i „System”. W ojca rodziny wciela się Willem Dafoe („Pluton”, „The Florida Project”), a w złą Nicolette Cayman – Glen Close („Żona”, „Fatalne zauroczenie”). Za kamerą stanął Tommy Wirkola („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Zombie SS”).

 

Siedem sióstr – gdzie oglądać?

Cały film „Siedem sióstr” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z polskim lektorem i z napisami.