Sergio i Siergiej

Sergio & Sergei

Jeden jest uwięzionym w kosmosie astronautą, drugi – głodującym wykładowcą filozofii. Mimo że dzielą ich tysiące kilometrów, połączeni są niezwykłą relacją.

Sergio i Sergiej – opis

Sergio jest marksistą i filozofem z Kuby zmagającym się z uwarunkowaniami politycznymi w swoim kraju, które wpływają na jego sytuację finansową i nie pozwalają mu normalnie funkcjonować. Sergiej to rosyjski astronauta, który po rozpadzie ZSRR zostaje zapomniany i uwięziony na popsutej stacji orbitalnej Mir. Co łączy tych dwóch jegomości? Radiostacja, dzięki której nawiązują kontakt. Podczas długich rozmów zaprzyjaźniają się, wynikiem czego Sergio postanawia uratować Sergieja. Wraz z amerykańskim dziennikarzem nagłaśniają sprawę licząc, że ktoś wreszcie przypomni sobie o opuszczonym kosmonaucie.

Sergio i Sergiej – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu „Serio i Sergiej” jest Ernesto Daranas („Ocena z zachowania”, „Los Dioses Rotos”). W rolach tytułowych bohaterów występują Tomás Cao („Habana Blues”, „Viva”) oraz Héctor Noas („Człowiek z piasku”, „Los Dioses Rotos”). W filmie występuje również hollywoodzki aktor Ron Perlman, znany z ról w „Hellboyu” i z serialu „Synowie anarchii”.

Sergio i Sergiej – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl