Searching

SEARCHING (2018)

Pewnego dnia Margot znika bez śladu. Jej ojciec rozpoczyna poszukiwania. Po sprawdzeniu komputera córki okazuje się, że nie znał jej tak dobrze, jak przypuszczał. A to dopiero początek tajemnic.

Searching – opis

Searching to thriller nakręcony nowatorską metodą Screenlife, dzięki której obserwujemy wydarzenia głównie z perspektywy ekranu komputera czy telefonu. Śledzimy rozmowy bohaterów poprzez komunikatory internetowe, obserwujemy pisane smsy, podglądamy livechaty. W ten sposób uczestniczymy w poszukiwaniach Margot. Wraz z jej ojcem, Davidem, odnajdujemy wskazówki w jej mailach, historii przeglądarki, publikacjach na facebooku. Dzięki nowym technologiom odkrywamy w końcu zaskakującą prawdę o losie dziewczyny. Prawdę, która zaskoczy każdego.

Searching – obsada i twórcy

Ten nagrodzony na festiwalu Sundance debiut Aneesha Chaganty'ego to mrożący krew w żyłach kryminał z nurtu private investigation. Akcja toczy się na ekranach urządzeń - komórki, komputera, telewizorów. W rolach głównych występują John Cho („W ciemność. Star Trek”, „Harold i Kumar uciekają z Guantanamo”), Debra Messing („Kobiety”, „Nie ma jak święta”) oraz debiutantka Michelle La.

Searching – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.