Sara

Polska lat 90. Józef jest jednym z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych gangsterów. Jego oczkiem w głowie jest 16-letnia córka Sara.

Sara - opis

Z racji swojej "profesji" Józef ma wielu wrogów, by więc zapewnić córce pełne bezpieczeństwo wynajmuje dla niej ochroniarza Leona.. Leon to typowy twardziel, zamknięty w sobie mężczyzna, który mało mówi, za to szybko działa. Nie od razu przypada do gustu rozpieszczonej nastolatce, jednak stopniowo dziewczyna zaczyna w nim widzieć kogoś na wzór romantycznego rycerza. W końcu Sara, z właściwym jej wiekowi entuzjazmem, zakochuje się w Leonie. Wyboru córki nie akceptuje oczywiście ojciec. Sam Leon, mężczyzna po tragicznych przejściach, nie spodziewał się już w życiu takich uczuciowych niespodzianek. Nie potrafi określić, czy to co czuje do Sary jest tylko sympatią czy już miłością. Tymczasem Józef zaczyna wprowadzać w czyn groźby i nasyła na Leona swoich ludzi: Cezarego i Jasia.

Sara - obsada i twórcy

Reżyser filmu, Maciej Ślesicki po obsypanym nagrodami debiucie "Tato" postanowił kontynuować inteligentne i pełne humoru mieszanie filmowych gatunków. Jest też scenarzystą ("13 wagon", "Deszcz", "Show"), operatorem ("Komando", "Oj", "Trybuna romantyków"). W swym dorobku ma również wiele teledysków i filmów reklamowych. Jest też reżyserem i scenarzystą produkowanego przez CANAL+ serialu komediowego "13 posterunek" i "13 posterunek 2". W filmie możemy zobaczyć plejadę polskich gwiazd. W rolę niebezpiecznego gangstera wcielił się znany wszystkim z roli Janosika - Marek Perepeczko, a ochroniarza Sary (Agnieszka Włodarczyk) zagrał Bogusław Linda ("Psy", "Sezon na leszcza"). W obsadzie znalazł się też Cezary Pazura ("Killer", "13 posterunek").

Sara - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl