Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym

THINGS TO DO IN DENVER WHEN YOU'RE DEAD

Były gangster dostaje od wpływowego szefa mafii ostatnie zlecenie. Gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem, na mężczyznę zostaje wydany wyrok.

„Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym” – streszczenie

Jimmy (Andy Garcia) jest byłym gangsterem, który niegdyś nosił pseudonim „Święty”. Obecnie prowadzi firmę „Rada po życiu” i stara się żyć w zgodzie z prawem. Pewnego dnia jednak wpływowy szef mafii (Christopher Walken) proponuje mu robotę. Szybko okazuje się, że jest to oferta nie do odrzucenia. Jimmy zwołuje swoją dawną ekipę. Jego zadaniem jest nastraszenie natrętnego zalotnika dziewczyny, która wpadła w oko synowi szefa (Michael Nicolosi). Gdy sprawy nieoczekiwanie się komplikują, na Jimmy’ego i spółkę zostaje wydany wyrok. Mężczyzna ma jedynie 48 godzin, aby uratować siebie, kumpli oraz ukochaną kobietę.

Czemu warto obejrzeć film „Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym”?

„Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym” („Things to do in Denver when you're dead”) to wciągający gangsterski kryminał z wątkiem romantycznym w tle z 1996 roku. Atutami tego klimatycznego obrazu są pomysłowy scenariusz, nietuzinkowi bohaterowie, błyskotliwe dialogi oraz wyśmienita obsada.

„Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym” – obsada

To kinowy debiut Gary’ego Fledera. W głównej roli zobaczysz nominowanego do Oscara Andy’ego Garcię („Ojciec chrzestny III”, „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”), uhonorowanego Nagrodą Akademii Christophera Walkena („Łowca jeleni”, „Pulp Fiction”), Christophera Lloyda („Powrót do przyszłości”), Williama Forsythe’a („Twierdza”, „Bękarty diabła”), Billa Nunna („Szkolne oszołomienie”, „Spider-Man”), laureata Złotego Globu Stevea Buscemiego („Fargo”, „Zakazane imperium”) oraz trzykrotnie nominowanego do tej nagrody Treata Williamsa („Hair”, „Dawno temu w Ameryce”).

„Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.