Rycerz króla Artura

First Knight

| 10zł za 48h |

Rycerze okrągłego stołu, Król Artur, sir Lancelot i Ginewra w opowieści o zakazanej miłości, zdradzie i  wielkiej namiętności.

Rycerz króla Artura – opis

Schyłek wojen arturiańskich. Zwycięski król Artur powraca do zamku Camelot z zamiarem poślubienia pięknej Ginewry. Kobieta decyduje się wyjść za statecznego władcę, tym samym pieczętując swój los. Niestety, sytuacja w Anglii wciąż jest niespokojna. Były rycerz okrągłego stołu, Malagant, uzurpuje sobie prawo do tronu. Zdradza króla i porywa Ginewrę. Z rąk oprawcy ratuje ją rycerz Lancelot, przemierzający samotnie Brytanię. Pomiędzy parą rodzi się uczucie. Nie ma ono jednak szans, żeby rozkwitnąć, ponieważ kobieta jest żoną króla Artura, a Lancelot zostaje mianowany rycerzem okrągłego stołu. Miłość jest jednak silniejsza, a namiętności nie da się oszukać. Za plecami starzejącego się władcy dwójka młodych ludzi zbliża się ku sobie.

Rycerz króla Artura – obsada i twórcy

Ten piękny kostiumowy obraz wyreżyserował Jerry Zucker („Czy leci z nami pilot?”, „Uwierz w ducha”). W rolach głównych wystąpili: Sean Connery („Nietykalni”, filmy z Jamesem Bondem), Richard Gere („Chicago”, „Pretty Woman”) oraz Julia Ormond („Howards End”, „Korporacje przyszłości”).

Rycerz króla Artura – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl