Rozstania i powroty

BREAKING AND ENTERING (2006)

Londyn to miejsce spotkań różnych kultur i postaw życiowych. W tym tyglu trafiają na siebie odnoszący sukcesy architekt Will i Amira – emigrantka z Bośni. Parę, którą z pozoru wszystko różni, niespodziewanie zaczyna łączyć wyjątkowe uczucie.

Rozstania i powroty – opis

Will poznaje Amirę w bardzo nietypowych okolicznościach. Syn kobiety okrada budynek, w którym pracuje architekt. Will szybko trafia na jego trop i w ten sposób poznaje matkę młodego Miro. Para wchodzi w nietypową relację, a Will przewartościowuje swoje życie. Czy rzeczywiście wybrana przez niego droga jest właściwa? Nowa znajomość nie jest na rękę Liv, z którą architekt znajduje się w związku od wielu lat. Nowopoznana Amira fascynuje go jednak i wkrótce mężczyzna dochodzi do wniosku, że kocha emigrantkę z Bośni. Sprawa nie jest jednak prosta, ponieważ Liv i Will opiekują się nastoletnią córką chorą na autyzm. Jak rozwiązać ten skomplikowany uczuciowy galimatias?

Rozstania i powroty – obsada i twórcy

„Rozstania i powroty” to film Anthony’ego Minghelli, reżysera nagrodzonego Oscarem za słynnego „Angielskiego pacjenta”. Film ma wspaniałą obsadę. W rolach głównych występują między innymi: Jude Law („Kapitan Marvel”, „Closer”), Robin Wright („House of cards”, „Forrest Gump”), Juliette Binoche („Czekolada”, „Angielski pacjent”), Martin Freeman („Czarna pantera”, serial „Fargo”), Ray Winstone („Noe: Wybrany przez Boga”, „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”) oraz Vera Farmiga („Obecność”, „W chmurach”).

Rozstania i powroty – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.