Rozmowa

THE CONVERSATION

Gene Hackman jako specjalista od podsłuchów, który inwigilując na zlecenie parę młodych ludzi, zaczyna coraz bardziej angażować się w sprawę.

Rozmowa - opis

Harry Caul (Gene Hackman) to wytrawny specjalista od podsłuchów, który obsesyjnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna jest prawdziwym profesjonalistą. Nikomu nie ufa, mieszka sam, nie nawiązuje głębszych relacji z ludźmi. Kiedy jednak dostaje zlecenie nagrania rozmów pewnej młodej pary (Cindy Williams i Frederic Forrest), jego poukładane życie zaczyna wymykać się spod kontroli. Harry nabiera podejrzeń, że podsłuchiwanym grozi niebezpieczeństwo. Po raz pierwszy emocjonalnie angażuje się w sprawę i zwleka z dostarczeniem zapisu nagrania zleceniodawcy (Robert Duvall).

Rozmowa - o filmie

Nakręcony tuż przed wybuchem afery Watergate, intrygujący obraz Francisa Forda Coppoli (Czas Apokalipsy, trylogia Ojciec chrzestny) porusza temat inwigilacji i jej wpływu na ludzkie życie. Bohater filmu, wyrachowany, przestrzegający dotąd zawodowych reguł spec od podsłuchów, nieoczekiwanie daje się ponieść emocjom i angażuje w sprawę, która doprowadza go do paranoi.

Rozmowa - twórcy i obsada

"Rozmowa" to trzymające w napięciu, nieoczywiste kino, które sprawdza się zarówno jako kameralny thriller, jak i fascynujące studium postaci. Wybitną, niezwykle złożoną kreację stworzył w roli Caula zdobywca dwóch Oscarów Gene Hackman (Francuski łącznik, Bez przebaczenia). Uznawany przez niektórych za arcydzieło obraz otrzymał m.in. Złotą Palmę w Cannes, trzy nominacje do Oscara (dla najlepszego filmu oraz za scenariusz i dźwięk) i cztery do Złotego Globu (w tym za rolę Gene’a Hackmana).

Rozmowa - nagrody i nominacje

Film otrzymał Złotą Palmę oraz trzy nominacje do Oscara.

Rozmowa - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.