Rodziny się nie wybiera

La chʼtite famille

Nie da się uciec od bliskich. Wie coś o tym pewien rozchwytywany paryski designer, stający niespodziewanie twarzą twarz z szaloną rodzinką, o której już dawno zapomniał.

Rodziny się nie wybiera – opis

Każdy ma czasem dość krewniaków, którzy z buciorami wchodzą w nasze życie. Valentin D. miał ten etap już za sobą. Z powodzeniem odciął się od swoich korzeni. Jako artysta-celebryta brylował na salonach opowiadając historię o smutnym dzieciństwie w sierocińcu. Niestety, w najmniej oczekiwanym momencie rodzina, o której chciał zapomnieć, ponownie wkracza w jego życie. Jakby tego było mało, w wypadku samochodowym Valentin traci pamięć i cofa się do wieku 17 lat, kiedy to nie znał jeszcze swojej partnerki i kochał się w obecnej żonie brata. Życie bohatera staje na głowie, ale może to dobry moment, by zrozumieć, co jest w tym życiu najważniejsze.

Rodziny się nie wybiera – twórcy i obsada

Dany Boon („Jeszcze dalej niż Północ”, „Przychodzi facet do lekarza”) jest reżyserem, scenarzystą i głównym aktorem tej zwariowanej francuskiej komedii. W filmie „Rodziny się nie wybiera” występują między innymi: Line Renaud („Moja piękna teściowa”), Laurence Arné („Daddy Cool”) i Pierre Richard („Pechowiec”).

Rodziny się nie wybiera – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.