Robot i Frank

ROBOT AND FRANK

Starszy pan otrzymuje od syna w prezencie robota. Wkrótce mechaniczny pomocnik staje się najlepszym przyjacielem emeryta oraz jego wspólnikiem w kradzieżach.

Robot i Frank – opis

Starzejący się Frank jest samotnym mężczyzną. Ma już swoje lata, a jego życie to jedna wielka rutyna. Czasem tylko udaje mu się podnieść poziom adrenaliny poprzez drobne kradzieże (od których niegdyś był specjalistą) i wizyty u sympatycznej bibliotekarki. Widząc, że ojciec staje się nieszczęśliwy, jego syn podarowuje mu prezent. Robot, który pierwotnie miał służyć do pomocy w obowiązkach domowych, wkrótce staje się najlepszym przyjacielem i partnerem w złodziejskich eskapadach.

Robot i Frank – obsada i twórcy

„Robot i Frank” to ciepła i pozytywna opowieść z gatunku „buddy movie”. W rolę głównego bohatera wciela się Frank Langella („Frost/Nixon”, „Pamiętnik szalonej gospodyni”), a głosu robotowi udziela Peter Sarsgaard („Pakt z diabłem”, „Sierota”). W pozostałych rolach występują: James Marsden („Westworld”, „Zgon na pogrzebie”), Liv Tyler („Pozostawieni”, Armageddon”) i Susan Sarandon („Czekając na wyrok”, „Ray Donovan”).

Robot i Frank – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.