Rdza

RUST (2018)

Wstrząsająca opowieść o nastolatkach i konsekwencjach obsesyjnej potrzeby dzielenia się wszystkim w mediach społecznościowych.

Rdza - opis

Tati (Tifanny Dopke) i Renet (Giovanni de Lorenzi) są uczniami ogólniaka, którzy nawiązują relację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ich znajomość nabiera intensywności podczas wycieczki szkolnej. Niestety ich związek zostaje wystawiony na próbę, kiedy za sprawą zgubionego telefonu Tati, do sieci wycieka intymny filmik. Zdesperowana i zawstydzona Tati nie potrafi poradzić sobie z tą sytuacją. Chce dowiedzieć się, kto stoi za zruinowaniem jej życia.

Rdza - twórcy i obsada

Brazylijski dramat pokazujący konsekwencje rozpowszechniania treści w internecie i dzielenia się wszystkim w mediach społecznościowych. Reżyser Aly Muritiba (serial Irmãos Freitas) w swoim dziele podejmuje się próby sportretowania społeczeństwa opartego na obrazach. Bohaterami filmu są młodzi ludzie, którzy muszą zmierzyć się z ogromnym poczuciem wstydu. W głównych rolach pojawiają się Giovanni de Lorenzi (serial "Deus Salve o Rei"), Tifanny Dopke, Enrique Diaz ("Dobrze naoliwiona maszyna"), Clarissa Kiste (serial "Hipnotyzer"), Duda Azevedo (film krótkometrażowy "Brazil x Netherlands").

Rdza - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.