Raz się żyje

Gringo

Co wyjdzie z połączenia ciapowatego nieudacznika, uroczej amerykańskiej turystki, pigułki z medyczną marihuaną, karteli meksykańskich oraz korporacyjnych grubych ryb? Ten zabójczy koktajl z pewnością zwali was z nóg!

 

Raz się żyje – opis

„Raz się żyje” myśli dobroduszny Harold Soyinka, po czym na zlecenie swoich zwierzchników wybywa do Meksyku. Bohater nie wie jednak, że jest pionkiem w większej grze. Jego szefowie wystawiają go na wielkie kłopoty. Harold, jak na niezbyt rozgarniętego gościa przystało, skacze z uśmiechem na ustach w świat pełen niebezpieczeństw. Wkrótce przekonuje się, że w jego życiu nie wszystko było takie, na jakie wyglądało. Postanawia wziąć los w swoje ręce, ale czy czasem już nie jest za późno? Ciężko zebrać myśli, gdy na karku ma się meksykański kartel narkotykowy i zawodowych zabójców. Na pomoc Haroldowi przychodzi pewna przemiła turystka. Czy tej nietypowej parze uda się przechytrzyć amerykańsko-meksykańskie grube ryby?

 

Raz się żyje – obsada i twórcy

Twórcą „Raz się żyje” jest aktor i reżyser Nash Edgerton, brat Joela Edgertona („Wróg numer jeden”, Królestwo zwierząt”), który również tutaj występuje w jednej z ról. W głównego bohatera wciela się David Oyelowo („Słowik”, „Selma”). W filmie występują również: Charlize Theron („Mad Max: Na drodze gniewu”, „Monster”), Amanda Seyfried („Wyścig z czasem”, „Też ją kocham”), Sharlto Copley („Dystrykt 9”, „Chappie”), Thandie Newton („W pogoni za szczęściem”, „Westworld”) i Harry Treadaway („Dom grozy”, „Mr. Mercedes”).

 

Raz się żyje – gdzie oglądać?

Cały film "Raz się żyje" dostępny jest online w serwisie VOD player.pl w wersji z polskim lektorem i z napisami.