Ray i Liz

RAY & LIZ

Fotograf Richard Billingham wraca do obskurnego mieszkania komunalnego pod Birmingham, gdzie wychowywał się wraz z bratem. Czeka go konfrontacja z przeszłością i rodzicami Rayem i Liz.

Ray i Liz - opis

Fotograf Richard Billingham powraca do postaci ze swoich wcześniejszych fotografii – ojca alkoholika Raya (Justin Salinger), wrednej, palącej jak smok papierosy matki Liz (Ella Smith) i młodszego brata Jasona (Tony Way). W bardzo szczery i nieoceniający sposób pokazuje przy tym życie wyrzutków społecznych.

Ray i Liz - twórcy i obsada

Fotograf Richard Billingham (dokument „Fishtank”) debiutuje w pełnometrażowym filmie prezentując portret dysfunkcyjnej rodziny. Obraz inspirowany jest jego wspomnieniami z czasu dorastania w West Midlands na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Artysta kreśli przejmujący obraz systemu czasów Margaret Thatcher, który co prawda pomagał ludziom przetrwać, jednocześnie jednak utrzymywał ich w stanie patologicznej biedy. W obsadzie znaleźli się: Justin Salinger („Everest”), Ella Smith („Kopciuszek”), Patrick Romer („Świat to za mało”) oraz Tony Way („Dziewczyna z tatuażem”).

Ray i Liz - gdzie oglądać?

Film oglądaj na platformie VOD player.pl.