Ratując pana Banksa

SAVING MR. BANKS

Komediodramat o burzliwych relacjach Walta Disneya. Tom Hanks w roli Walta Disneya i Emma Thompson jako pisarka Pamela L. Travers w opartej na prawdziwych wydarzeniach opowieści o kulisach powstawania ekranizacji „Mary Poppins”.

Walt Disney (Tom Hanks), na specjalne życzenie swoich córek, ma zrealizować film na podstawie „Mary Poppins”. Jej autorką jest zgryźliwa i bezkompromisowa Pamela L. Travers (Emma Thompson). Na początku kobieta nie chce w ogóle rozmawiać z wytwórnią. Kiedy jednak zaczyna mieć kłopoty finansowe, godzi się na wyjazd do Los Angeles i spotkanie z Disneyem. Niestety, jego wizja nie do końca przypada jej do gustu. Nieprzejednana autorka będzie bronić swoich bohaterów za wszelką cenę. Świetnie zrealizowane i zagrane kino, które bawi i wzrusza do łez.

Film o burzliwych relacjach Walta Disneya z australijską pisarką Pamelą L. Travers i kulisach powstawania ekranizacji powieści „Mary Poppins”. Pełnokrwiste kreacje stworzyli w obrazie wykonawcy głównych ról – laureaci Oscarów Tom Hanks („Forrest Gump”, „Wojna Charliego Wilsona”) oraz Emma Thompson („Rozważna i romantyczna”, „Po prostu miłość”). Bezbłędnie udało im się oddać przeciwstawne osobowości bohaterów i przedstawić ich trudną, pełną wzlotów i upadków znajomość. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był John Lee Hancock („Alamo”, „Wielki Mike. The Blind Side”). Brytyjska gwiazda Emma Thompson została wyróżniona m.in. statuetką Empire Award oraz nominacją do Złotego Globu, BAFTY i Nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Obraz otrzymał też nominację do Oscara w kategorii „najlepsza oryginalna muzyka” (Thomas Newman – „Skazani na Shawshank”, „Skyfall”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.