Ratatuj

RATATOUILLE

Co wyjdzie z połączenia szczura kucharza i niezbyt rozgarniętego, ale bardzo ambitnego, młodego człowieka? Disnejowski smakołyk dla całej rodziny!

Ratatuj – opis

Remy posiada wszystko, żeby zostać światowej klasy kucharzem. Nie dość, że talentu mogłaby pozazdrościć mu sama Magda Gessler, to jeszcze mieszka w pobliżu najlepszej paryskiej restauracji. No… w zasadzie pod nią, ale to szczegół. Liczy się, że kocha gotować i ma głowę pełną kulinarnych pomysłów. Na przeszkodzie stoi tylko jedna, ale jakże istotna, rzecz – Remy jest szczurem, a takie gryzonie nie dostają gwiazdek Michelin. Szczury znane są jednak z samozaparcia i zaangażowania. Bohater „Ratatuj” knuje plan, który ma zaprowadzić go na kulinarny szczyt. Jak sobie poradzi? Zobaczcie sami!

Ratatuj – twórcy i obsada

„Ratatuj” to nagrodzony Oscarem disnejowski obraz z 2007 roku. Film został wyprodukowany w technice trójwymiarowej przy udziale studia Pixar. Za reżyserię odpowiada zdobywca dwóch Oscarów Brad Bird („Iniemamocni”, „Iniemamocni 2”). W oryginalnej wersji głosów głównym bohaterom użyczyli między innymi: Patton Oswalt („Agenci T.A.R.C.Z.Y.”),  Ian Holm (trylogia „Władca pierścieni”) i Peter O'Toole („Ostatni cesarz”). Polską ścieżkę dźwiękową tworzą natomiast: Tomasz Karolak, Marian Opania, Jerzy Kryszak i Cezary Kosiński.

Ratatuj - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.