Raport mniejszości

MINORITY REPORT

Tom Cruise w roli wysokiej rangi komendanta, który w świecie przyszłości musi dowieść swojej niewinności. Widowiskowy film science fiction w reżyserii Stevena Spielberga.

Raport mniejszości – streszczenie

John Anderton (Tom Cruise) jest szefem specjalnej jednostki powołanej do zapobiegania przestępczości. Jego zespół wykorzystuje metodę prewencji, którą on sam wynalazł. Anderton dowiaduje się, że wkrótce sam popełni zbrodnię. Może to prowokacja, a może margines błędu wskazany w raporcie mniejszości, którego nikt dotąd nie chciał brać pod uwagę. Istotne jest to, że najwyższy rangą człowiek powołany do ścigania potencjalnych przestępców, sam staje się poszukiwanym.

Czemu warto obejrzeć „Raport mniejszości”?

Scenariusz filmu powstał na motywach opublikowanego w 1956 roku opowiadania Philipa K. Dicka, którego proza posłużyła również za kanwę scenariuszy filmów „Łowca Androidów” oraz „Pamięć absolutna”. Twórcy obrazu inspirują się kryminałami z lat 40. XX wieku. Produkcja została wyróżniona czterema nagrodami Saturna oraz nominacją do Oscara w kategorii „najlepszy montaż dźwięku”.

Raport mniejszości – obsada

W rolę głównego bohatera wciela się trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii Tom Cruise. W obsadzie znaleźli się również Max von Sydow, Neal McDonough, zdobywca Złotego Globu Colin Farrell oraz nominowana do dwóch Oscarów Samantha Morton.

Raport mniejszości – gdzie obejrzeć?

Film dostępny online w serwisie VOD player.