Pustelnicy

THE EREMITES

Mężczyzna mieszkający w niewielkiej alpejskiej wiosce próbuje uwolnić się spod wpływu swojej toksycznej matki. Obraz była pokazywana na wielu festiwalach filmowych, gdzie zdobył uznanie widzów i krytyków.

Pustelnicy – streszczenie

Albert jest trzydziestoletnim introwertykiem, który wychował się na odciętej od świata farmie w Alpach. Mimo że jest dorosły, jego matka cały czas próbuje wpływać na jego decyzje życiowe i chronić go przed życiem na górskim pustkowiu. Za jej namową mężczyzna zamieszkał w pobliskiej dolinie, gdzie zarabia na życie w kamieniołomie, jednak pod każdym pretekstem wraca w góry. Kiedy ojciec Alberta traci życie naprawiając dach, jego matka zrobi wszystko, żeby zataić śmierć męża przed synem i światem. Boi się, że wydarzenie mogłoby zachęcić Alberta do powrotu na rodzinną farmę.

Czemu warto obejrzeć Pustelników?

Pustelnicy (The Eremites) to niemiecki dramat z 2016 roku, który opowiada o zaborczej matce i jej dorosłym synu, który próbuje wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Film wyróżnia się ciekawie zbudowanymi postaciami, które przechodzą ewolucję psychologiczną. Dużym atutem obrazu są oryginalny, pełen niespodziewanych zdarzeń scenariusz oraz efektowne zdjęcia górskich przestrzeni.

Pustelnicy – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest utalentowany Ronny Trocker. W głównych rolach występują: Andreas Lust, Ingrid Burkhard, Orsi Tóth, Hannes Perkmann oraz Peter Mitterrutzner.

Pustelnicy – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.