Pulp Fiction

PULP FICTION

| 10zł za 48h |

Najsłynniejszy film Quentina Tarantino. Genialna czarna komedia, której bohaterami są m.in. dwaj płatni zabójcy, żona gangstera, podupadły bokser oraz para okradająca ludzi w restauracji.

Pulp Fiction – streszczenie

Jules i Vincent są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii. Mają odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę. Vincent dostaje też dodatkowe zadanie. Podczas nieobecności gangstera ma zaopiekować się jego piękną żoną Mią. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. W kłopoty wpada też bokser Butch Coolidge. Mężczyzna otrzymał dużą sumę za przegranie walki, którą niespodziewanie postanawia wygrać.

Czemu warto obejrzeć Pulp Fiction?

Pulp Fiction to kultowe i przełomowe w formie dzieło filmowe z 1995 roku. Jest brawurową mieszanką gatunków i stanowi kwintesencję postmodernistycznego kina. Nie brakuje w nim błyskotliwych dialogów i odniesień do współczesnej popkultury. Cyniczny humor, galeria barwnych postaci i rewelacyjna ścieżka dźwiękowa dopełniają reszty.

Pulp Fiction – nagrody

Produkcja była wielkim objawieniem 1995 roku. Otrzymała dziesiątki prestiżowych nagród, w tym m.in. Oscara za najlepszy scenariusz i Złotą Palmę na MFF w Cannes. A troje aktorów za swoje role otrzymała nominacje do Nagrody Akademii.

Pulp Fiction – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu jest dwukrotny zdobywca Oscara Quentin Tarantino. Niezapomniane kreacje tworzą John Travolta, Samuel L. Jackson oraz Uma Thurman. Obok nich występują również Harvey Keitel, Bruce Willis, Christopher Walken oraz Tim Roth.

Gdzie obejrzeć?

Pulp Fiction jest dostępny online w serwisie VOD player.pl