Przyjęcie urodzinowe

FETE DE FAMILLE (AKA. HAPPY BIRTHDAY)

Catherine Deneuve jako siedemdziesięciolatka, której przyjęcie urodzinowe niespodziewania wywołuje w rodzinie wybuch skrywanych emocji.

Przyjęcie urodzinowe - opis

Rodzina Andréii (Catherine Deneuve) zbiera się, aby świętować jej urodziny. Wszystko wydaje się być w pod kontrolą – włącznie z jej zasadniczym synem (Cédric Kahn) i jego rodziną oraz będącym wolnym duchem drugim synem (Vincent Macaigne), który planuje udokumentować spotkanie w postaci wideo. Kiedy jednak niespodziewanie pojawia się niewidziana od trzech lat jej niestabilna emocjonalnie córka Claire (Emmanuelle Bercot), pozorny porządek i spokój zaczynają się sypać…

Przyjęcie urodzinowe - twórcy i obsada

Francuski dramat opowiadający o bardzo skomplikowanych relacjach rodzinnych. Reżyserem obrazu jest zdobywca Nagrody Młodych na MFF w Cannes Cédric Kahn („Zbyt dużo szczęścia”), który wciela się w jedną z głównych ról. Gwiazdą produkcji jest niezrównana Catherine Deneuve (nominacja do Oscara za Indochiny), a w obsadzie znaleźli się również m.in. laureatka canneńskiej Złotej Palmy Emmanuelle Bercot („Moja miłość”), Vincent Macaigne („Niewinne”) oraz Luàna Bajrami („Portret kobiety w ogniu”).

Przyjęcie urodzinowe - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.