Przodem do tyłu

IN & OUT (1997)

Szanowany nauczyciel traci kontrolę nad swoim życiem, gdy jego były uczeń ogłasza w świetle jupiterów, że pedagog jest gejem.

„Przodem do tyłu” – streszczenie

Howard Brackett jest nauczycielem literatury w szkole średniej w Greenleaf. Mężczyzna wiedzie szczęśliwe życie u boku swojej narzeczonej Emily. Wszystko jednak zmienia się w dniu, kiedy jego były wychowanek zdobywa Oscara. Chłopak w swoim przemówieniu dziękuje Howardowi i oznajmia całemu światu, że jest on gejem. Miasteczko huczy od plotek, a Brackett dwoi się i troi, by przekonać otoczenie o swojej orientacji seksualnej.

Czemu warto obejrzeć „Przodem do tyłu”?

„Przodem do tyłu” („In and out”) to inteligentna, świetnie zagrana komedia z 1997 roku. Film w dowcipny i bezpretensjonalny sposób podejmuje temat homoseksualizmu i związanego z nim tabu. Twórcy lekko prowadzą narrację, zapewniając widzom fabularne niespodzianki i odpowiednią porcję humoru.

„Przodem do tyłu” – obsada

Obraz w reżyserii Franka Oza („Muppety na Manhattanie”, „Zgon na pogrzebie”).W rolę główną wciela się laureat Oscara Kevin Kline („Rybka zwana Wandą”, „Francuski pocałunek”), który został wyróżniony nominacją do Złotego Globu. Obok niego występują też: nominowana do Oscara Joan Cusack („Pracująca dziewczyna”, „Szkoła rocka”), Matt Dillon („Drugstore Cowboy”, „Miasto gniewu”) oraz doświadczony Tom Selleck („Magnum”, „Trzech mężczyzn i dziecko”).

„Przodem do tyłu” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.