Przełęcz ocalonych

HACKSAW RIDGE HD

| 9 zł na 48h |

Pacyfista na wojnie? Brzmi jak oksymoron, ale ta historia wydarzyła się naprawdę. Mel Gibson przypomina jeden z najbardziej niesamowitych epizodów bitwy o Okinawę.

Przełęcz ocalonych – opis

Desmond Doss to kochający swój kraj patriota. Jest on również pacyfistą, a jego przekonania nie pozwalają mu wziąć broni do ręki. Mimo to zaciąga się do wojska z zamiarem ruszenia na front. Desmond pragnie zostać sanitariuszem, który`niesie pomoc rannym, jednak jego intencje są niewłaściwie interpretowane. Niechęć do broni mylona jest z tchórzostwem, a wstręt do przemocy z kombinatorstwem. W trakcie wielkiej bitwy o Okinawę, Desmond udowadnia, jak bardzo wszyscy się co do niego mylili.

Przełęcz ocalonych – twórcy i obsada

„Przełęcz ocalonych” to kolejny strzał w dziesiątkę Mela Gibsona w jego reżyserskiej karierze. Film został bardzo pozytywnie odebrany przez międzynarodową krytykę oraz widzów na całym świecie. Obraz zdobył 2 Oscary i 6 nominacji do najważniejszej nagrody filmowej. Doceniony został aktor portretujący głównego bohatera – Andrew Garfield. Oprócz niego w obsadzie „Przełęczy ocalonych” znajdują się między innymi Sam Worthington („Awatar”), Hugo Weaving („Matrix”) oraz Vince Vaughn (serial „Detektyw”).

UWAGA: Film niedostępny w aplikacjach Smart TV na telewizorach Samsung i LG.