Przekręt

SNATCH (2000) HD

| 10 zł  na 48h |

Gdzieś w Londynie zostaje skradziony pokaźnych rozmiarów diament. Sytuacja powoduje lawinę wydarzeń, pełną gangsterskich strzelanin, epickich pościgów oraz śmieszno-strasznych walk na śmierć i życie.

Przekręt – opis

Skradziony diament miał dotrzeć do gangstera Aviego. Na wieść o zuchwałym rabunku, mafioso wpada w szał. Wynajmuje bezlitosnego zakapiora do znalezienia drogocennego kamienia. Nie tylko on szuka diamentu. Do akcji wkracza cała śmietanka londyńskiego półświatka, w tym Turkish i Tommy – dwaj pechowi przestępcy, którzy przez splot niefortunnych wypadków znajdują się w samym środku wielkiego zamieszania. Tymczasem w trakcie walki bokserski czempion zostaje znokautowany przez cygańskiego włóczęgę. Turkish postanawia wykorzystać tę sytuację, żeby przechytrzyć wszystkich wokoło.

Przekręt – obsada i twórcy

„Przekręt” w powszechnej opinii to jeden z najlepszych filmów XX wieku. Obraz w reżyserii Guy’a Ritchiego („Aladyn”, „Rock’n’rolla”) jest często porównywany do słynnego „Pulp Fiction” Quentina Tarantino. W filmie występują: Stephen Graham („Tabu”, „Zakazane imperium”), Jason Statham („Adrenalina”, „Niezniszczalni”), Brad Pitt („Podziemny krąg”, „Siedem”), Vinnie Jones („Mecz ostatniej szansy”, „Człowiek zasad”) i Benicio del Toro („Las Vegas Parano”, „Sicario”).

Przekręt – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.