Przed mrozem

BEFORE THE FROST

Historia zmagającego się z losem duńskiego rolnika, który musi postąpić wbrew swoim przekonaniom i zawrzeć umowę z bogatym sąsiadem, aby zabezpieczyć rodzinę przed surową zimą.

Przed mrozem – opis

Rolnik Jens (Jesper Christensen) od lat walczy o przetrwanie w trudnym, niezwykle nieustępliwym klimacie. Spadek pozycji jego rodziny jest coraz bardziej odczuwalny. Nawet miejscowy proboszcz poniża ich, karząc zajmować gorszą ławkę w kościele. Jens jest teraz łatwym celem dla Gustawa (Magnus Krepper), bogatego Szweda, który chce powiększyć swoje posiadłości. Wraz z nadejściem zimy mężczyzna musi wybrać między wydaniem za mąż ukochanej córki a utratą środków, które pomogłyby przetrwać mrozy jego najbliższym.

Przed mrozem - twórcy i obsada

Przejmujący dramat historyczny Michaeal Noera opowiadający o duńskiej rolniczej rodzinie, która musi stawić czoła licznym przeciwnościom losu. Odtwórcami głównych ról są Jesper Christensen, Clara Rosager, Magnus Krepper, Ghita Nørby oraz Elliott Crosset Hove. Wyśmienicie zrealizowana produkcja zdobyła wiele wyróżnień – w tym dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

Przed mrozem – gdzie oglądać?

Film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.