Przed egzekucją

DEAD MAN WALKING

Obsypany nagrodami dramat, którego scenariusz został oparty na prawdziwej historii opisanej w powieści przez siostrę Helen Prejean.

Przed egzekucją – opis

Siostra Helen Prejean (Susan Sarandon) jest nauczycielką, która mieszka w małym miasteczku w Luizjanie. Kobieta koresponduje z więźniami, aby dodać im otuchy oraz zmusić do refleksji nad czynami, których się dopuścili. Helen pisze listy m.in. z Matthew Ponceletem (Sean Penn), zabójcą skazanym na śmierć. Gdy zbliża się dzień jego egzekucji, mężczyzna prosi ją, aby została jego duchowym opiekunem. Zakonnica próbuje poskromić jego gniew i zachęcić do pogodzenia się ze swoim losem.

Przed egzekucją – twórcy i obsada

Jego twórcą jest Tim Robbins. reżyserem filmu, za co został nominowany do Oscara. Niezapomniany duet aktorski tworzą w filmie wyróżniona Nagrodą Akademii za stworzoną przez siebie kreację Susan Sarandon („Bernard i Doris”) oraz Sean Penn („Droga przez piekło”). W obsadzie pojawili się również Robert Prosky („Pani Doubtfire”), Raymond J. Barry („Urodzony 4 lipca”) oraz R. Lee Ermey („Teksańska masakra piłą mechaniczną”).

Przed egzekucją – gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.