Prywatna wojna

A Private War

Marie Colvin była korespondentką wojenną, która w zamachu bombowym na Sri Lance straciła oko. Jednak nie przeszkodziło to kobiecie w podróżach do najbardziej gorących miejsc na Ziemi. Oto jej historia.

Prywatna wojna – opis

Marie Colvin była jedną z najbardziej charakterystycznych postaci współczesnego dziennikarstwa. Bezkompromisowa, odważna i błyskotliwa. Piękna kobieta z czarną opaską na oku budziła zainteresowanie, gdziekolwiek się pojawiła. Relacjonując konflikty wojenne dla „Sunday Times”, objeździła cały świat. Nigdy się nie cofała – nawet wtedy, gdy sytuacja stawała się bardzo niebezpieczna. Gdy wybuchła wojna w Syrii, wraz ze swoim fotografem Paulem Conroyem, przedarła się do obleganego miasta Homs, żeby pokazać gigantyczne zniszczenia i masakrę ludności cywilnej. Jak skończyła się ta niebezpieczna wyprawa?

Prywatna wojna – obsada i twórcy

W główną bohaterkę filmu „Prywatna wojna” wcieliła się Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”, „Status związku”). Fotografa Paula Conroya sportretował Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Moja kolacja z Herve”). Obraz wyreżyserował Matthew Heineman („W krainie karteli”, „Miasto duchów”).

Prywatna wojna – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl