Projektantka

DRESSMAKER, THE

„Projektantka” to opowieść o Tilly, która jest bardzo uzdolnioną krawcową, wiele lat spędza w Paryżu, ale po latach wraca do rodzinnej mieściny, by wykorzystać swój talent i pomóc tamtejszym zaniedbanym i pominiętym kobietom oraz … dokonać zemsty.


„Projektantka” – opis

Tilly Dunnage to wytworna, zdolna oraz obyta w świecie, silna kobieta. Spędza wiele lat w ekskluzywnych domach mody w Paryżu. Postanawia jednak wrócić do rodzinnego miasta w Australii. Tam zastaje społeczność, w której kobiety są zaniedbane i zupełnie pominięte. Połączenie wybitnego talentu i maszyny do szycia wykorzystuje, by pomóc kobietom. Szycie pięknych sukni okazuje się dużo głębsze – to zemsta na tych, którzy lata temu skrzywdzili Tilly.

„Projektantka” – obsada

Reżyserią australijskiego filmu zajęła się Jocelyn Moorhouse, która jednocześnie jest autorką scenariusza. W 2015 roku film został nominowany do kilkunastu kategorii Nagród Australijskiego Instytutu Filmowego, a aż cztery z nich wygrał. W rolach głównych wstąpili: laureatka Oscara – Kate Winslet oraz Liam Hemsworth.

„Projektantka” – gdzie obejrzeć?

Cały film „Projektantka” obejrzysz online na platformie VOD player.pl.