Projekt Floryda

THE FLORIDA PROJECT

Dramat obyczajowy o rezolutnej dziewczynce, która mimo przeciwności losu celebruje każdy dzień swojego życia.

„Projekt Floryda” – streszczenie

Pełna pozytywnej energii Moonee ma sześć lat i mieszka ze swoją matką Halley w motelu Magic Castle, który zlokalizowany jest podupadającym budynku przypominającym kiczowaty pałac z bajki. Dziewczynka całe dnie spędza z paczką swoich przyjaciół. Dzieciaki cieszą się wakacjami na całego. Sześciolatka nie ma pojęcia o kłopotach finansowych matki i zdaje się być najszczęśliwszym dzieckiem na całym świecie.

Czemu warto obejrzeć „Projekt Floryda”?

„Projekt Floryda” („The Florida Project”) to dramat obyczajowy z 2017 roku . Pokazuje zmagania z losem niezamożnej samotnej matki. Historia opowiedziana jest z perspektywy jej sześcioletniej córki, która mimo niesprzyjających okoliczności ma radosne dzieciństwo. Beztroska dziewczynki stoi w opozycji do trudności, z jakimi każdego dnia musi się mierzyć jej matka. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków, zdobywając wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.: nominację do Oscara i Złotego Globu.

„Projekt Floryda” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca czterech nominacji do nagrody Independent Spirit Sean Baker. W główne role wcielają się: Willem Dafoe (nominacje do Oscara, Złotego Globu oraz BAFTY za stworzoną przez siebie kreację), Brooklynn Prince, Valeria Cotto, Bria Vinaite oraz Christopher Rivera.

„Projekt Floryda” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.