Praziomek

MISSING LINK

Słyszeliście pogłoski o mitycznej istocie poszukiwanej przez wielu śmiałków w odległych i tajemniczych krainach? Jesteście gotowi na spotkanie z niesamowitą legendą, która łączy nas wszystkich?

Praziomek – opis

Poznajcie Wielką Stopę – mityczną istotę żyjącą gdzieś na odludziu w Ameryce Północnej. Ten włochaty olbrzym nie jest jednak krwiożerczym potworem, ale całkiem łagodnym i w miarę cywilizowanym jegomościem. Pewnego dnia odwiedza go tropiciel i badacz, Lionel Frost. Panowie nawiązują komitywę. Naukowiec zgadza się pomóc Praziomkowi dotrzeć do swoich himalajskich kuzynów Yeti. Dzięki temu podróżnik osiągnie to, czego od zawsze pragnął – zapisze się w panteonie największych badaczy. Sasquatch i Lionel wyruszają w pełną przygód podróż. Czy to początek wielkiej przyjaźni?

Praziomek – obsada i twórcy

„Praziomek” to świetnie oceniana animacja, która powstała w niezależnym studiu Lailka – odpowiedzialnym za takie obrazy jak „Koralina i tajemnicze drzwi” czy „Kubo i dwie struny”. Reżyserem filmu jest Chris Butler („ParaNorman”), a głosu bohaterom w oryginalnej ścieżce dźwiękowej użyczyli między innymi: Hugh Jackman („X-Men”), Zach Galifianakis („Kac Vegas”), Timothy Olyphant („Santa Clarita Diet”), Zoe Saldana („Strażnicy Galaktyki”) i Emma Thompson („Rozważna i romantyczna”).

Produkcja została nominowała do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Praziomek – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.