Prawdziwa historia

Based on a True Story

Roman Polański powraca do gatunku thrillera psychologicznego w opowieści o pisarce oraz jej fance. Gdy panie zbliżają się do siebie, różnica między idolem a wielbicielem niebezpiecznie się zaciera.

 

Prawdziwa historia – opis

Delphine jest słynną pisarką, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Elle to jej wielbicielka. Panie spotykają się, gdy autorka podpisuje książki fanom. Kobiety szybko przypadają sobie do gustu i znajdują wspólny język. Delphine wreszcie spotyka kogoś, kto w pełni ją rozumie. Pozwala Elle wejść w swoje życie. Wielbicielka zaczyna mieć wpływ na idolkę, wkrótce ich relacja staje się bardzo toksyczna. Fanka chce zmusić pisarkę do napisania czegoś wielkiego. Jak jednak napisać wiekopomne dzieło? Trzeba otworzyć się przed światem – ujawnić całą prawdę. Czy jednak Delphine rzeczywiście jest gotowa na takie uzewnętrznienie? Do czego zmierza Elle? Jaki jest jej prawdziwy cel?

 

Prawdziwa historia – obsada i twórcy

„Prawdziwa historia” to kolejny obraz Romana Polańskiego („Pianista”, „Lokator”), w którym wystąpiła jego żona Emmanuelle Seigner („Frantic”, „Dziewiąte wrota”). Francuskiej aktorce partnerują Eva Green (serial „Penny Dreadful”, Dumbo) oraz Vincent Perez („Un Prince charmant”, „Królowa potępionych”) i Dominique Pinon („Obcy: Przebudzenie”, „Delicatessen”).

 

Prawdziwa historia – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.