Posłuch

OBEY

Czarnoskóry dziewiętnastolatek z nizin społecznych na jednej z imprez poznaje wyjątkową Twiggy. To spotkanie diametralnie zmienia jego życie.

Posłuch – streszczenie

Dziewiętnastoletni Loen nie ma łatwego życia. Chłopak mieszka w biednej dzielnicy Londynu i musi opiekować się swoją uzależnioną od alkoholu matką. Sfrustrowany swoim brakiem edukacji i szans na lepsze jutro stara się znaleźć zapomnienie na ringu bokserskim. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy Leon spotyka zbuntowaną i enigmatyczną Twiggy. Dziewczyna jest białą pięknością o blond włosach, która została wychowana w innym niż on świecie. Kiedy jednak latem 2011 roku w mieście wybuchają zamieszki po zabiciu przez policję czarnoskórego Marka Duggana, chłopak musi zdecydować, czy dołączyć do swoich kolegów i wziąć udział w proteście, czy zapomnieć o przeszłości i zacząć układać sobie nowe życie u boku ukochanej.

Czemu warto obejrzeć Posłuch?

Posłuch (Obey) to brytyjski dramat z 2018 roku ukazujący nastolatka w sytuacji granicznej. W głównym bohaterze narasta gniew i niechęć wobec narzuconych z góry reguł postępowania. Chłopak stara się ze wszystkich sił zacząć w końcu decydować o sobie samym i zawalczyć o swoją przyszłość.

Posłuch – twórcy i obsada

Film jest debiutem reżyserskim Jamie’ego Jonesa. Za zdjęcia odpowiedzialny był Albert Salas. W postać głównego bohatera wciela się Marcus Rutherford. Partnerują mu m.in. Sophie Kennedy Clark, Michael Quartey oraz Sam Gittins.

Posłuch – nagrody

Marcusowi Rutherfordowi rola w filmie przyniosła nominację do nagrody BIFA w kategorii „najlepszy debiut aktorski”. A za fenomenalne zdjęcia Albert Salas otrzymał nagrodę w Konkursie Debiutów Operatorskich na festiwalu Camerimage.

Posłuch – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.