Polowanie

Jagten

| 8zł za 48h |

Wystarczy iskra, żeby wzniecić płomień nieufności i wrogości. Wystarczy dziecięcy wymysł, żeby ruszyła lawina nienawiści. W niewielkim miasteczku mała dziewczynka oskarża opiekuna w przedszkolu o napastowanie seksualne. Informacja wstrząsa społecznością i prowadzi do niepokojących wydarzeń.

Polowanie – opis

Lucas to opiekun przedszkolny w niewielkim miasteczku. Jest bardzo popularną i lubianą osobą w społeczności, w której funkcjonuje. Dzieci za nim przepadają, a dorośli szanują. Do czasu. Pewna dziewczynka insynuuje, że Lucas zachował się w stosunku do niej bardzo nieodpowiednio. Mimo że jej oskarżenia wydają się wyssane z palca, mieszkańcy miejscowości wolą wierzyć przedszkolakowi niż dorosłemu, odpowiedzialnemu mężczyźnie. Lucas w przeciągu kilku dni staje się obiektem agresji i nienawiści. Spokojna i racjonalna społeczność przemienia się w watahę wygłodniałych wilków. Rozpoczyna się polowanie.

Polowanie – obsada i twórcy

„Polowanie” to interesujący, dający do myślenia dramat, który porusza temat relacji ludzkich i patologii istniejących wewnątrz małomiasteczkowych wspólnot. Reżyserem obrazu jest Thomas Vinterberg, autor filmów takich jak „Festen” czy „Kursk”. W roli głównej występuje Mads Mikkelsen, który za swoją rolę zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes. Film był nominowany do Oscara i Złotego Globu w 2014 roku.

Polowanie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl