Polegaj na mnie

Lean on Pete

Nastoletni Charley przeprowadza się ze swoim ojcem na przedmieścia. Jeżeli chodzi o ich sytuację finansową, to daleko jest im od dostatniego życia. Chłopak, aby wspomóc domowy budżet, zatrudnia się w pobliskiej stajni. Wkrótce okazuje się, że odnajdzie przyjaźń w postaci wyścigowego konia, z którym połączy go specjalna więź.

 

Polegaj na mnie - opis filmu

Samotny ojciec wraz z synem wyprowadza się na przedmieścia Portland. Piętnastoletni Charley postanawia zatrudnić się w miejscowej stajni, aby zarobić trochę pieniędzy. Poznaje tam dżokejkę Bonnie oraz i jej trenera Dela, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Jednak okazuje się, że trener postanawia oddać do rzeźni swojego konia - Pete'a. Kochający zwierzęta Charley nie potrafi pogodzić się z tą decyzją, więc postanawia wykraść swojego czteronożnego przyjaciela. Na jego grzbiecie wyruszy do swojej ciotki, gdzie Pete będzie mógł przejść na emeryturę.

Polegaj na mnie - twórcy i obsada

Brytyjski dramat w reżyserii Andrew Haigha. W obsadzie znaleźli się m.in: Steve Buscemi, Chloe Sevigny oraz Charlie Plummer, który nagrodę dla najlepszego młodego aktora na MFF w Wenecji.

 

Polegaj na mnie - gdzie oglądać?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl