Polana wśród brzeziny

Emerytowana Francuzka Myriam odbywa podróż do miejsc swojego dzieciństwa. Czy uda jej się uporać z demonami przeszłości?

Polana wśród brzeziny - opis
Na dorocznym spotkaniu byłych więźniów, podczas loterii fantowej, Myriam wygrywa bilet lotniczy do Krakowa. Pełna obaw decyduje się na wyjazd i rusza w daleką drogę. Zatrzymuje się w jednym z krakowskich hoteli, którego właścicielem jest Żyd. Z dnia na dzień czuje coraz większy żal i smutek, ponieważ okazuje się, że ulubione miejsca dzieciństwa w niczym nie przypominają obecnych widoków. W swojej podróży wybiera się też do byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie w jednym z baraków spędza noc. Tam poznaje młodego Niemca - Oskara, fotografa. Ta znajomość a na zawsze odmieni jej życie.
Polana wśród brzeziny - obsada i twórcy

"Polana pośród brzeziny" jest pełnometrażowym debiutem Marcelina Loridan - Ivens. Autorkami scenariusza są reżyserka i aktorka Jeanne Moreau. W postać głównej bohaterki wcieliła się legenda francuskiego kina Anouk Aimee ("Słodkie życie", "Lola", "8 i pół", "Kobieta i mężczyzna"). Partnerują jej: młody niemiecki aktor August Diehl ("Światła") oraz Polacy - Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Hanna Mikuć.

Polana wśród brzeziny -gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl