Podwodne życie ze Stevem Zissou

THE LIFE AQUATIC WITH STEVE ZISSOU

Grupa ekscentryków pod wodzą światowej sławy oceanografa wyrusza w niesamowitą podróż, której celem jest zemsta na ludożerczym rekinie.

Podwodne życie ze Stevem Zissou - opis

Życie Steve’a Zissou (Bill Murray), światowej sławy badacza morskiej flory i fauny, nagle zaczyna się komplikować. Jego najbliższy przyjaciel w czasie jednej z wypraw zostaje pożarty przez groźnego rekina. Plotka głosi, że odpowiedzialność za jego śmierć ponosi sam Zissou. Chcąc oczyścić się z zarzutów, naukowiec organizuje kosztowną podwodną ekspedycję, której celem jest zgładzenie ludożerczej bestii. W podróży towarzyszy mu ekscentryczna załoga: ciężarna dziennikarka (Cate Blanchett), pilot podający się za syna Zissou (Owen Wilson), niemiecki inżynier (Willem Dafoe), żona, z którą Steve jest w separacji, a zarazem dokumentalistka wyprawy - Eleanor (Anjelica Huston), fizyk-kompozytor Volodarsky (Noah Taylor), rozśpiewany szef ochrony (Seu Jorge) oraz producent o dźwięcznym nazwisku Drakulias (Michael Gambon).

Podwodne życie ze Stevem Zissou - twórcy i obsada

Podwodne życie ze Stevem Zissou to zwariowana komedia z gwiazdorską obsadą i niezwykłymi sekwencjami animowanymi (dzieło nominowanego do Oscara Henry’ego Selicka – Miasteczko Halloween, Koralina i tajemnicze drzwi). W głównej roli wystąpił niezawodny Bill Murray (Dzień świstaka, Broken Flowers, Między słowami – nominacja do Oscara), któremu partnerują zdobywczynie Oscara Cate Blanchett (Mrs. America, trylogia Władca Pierścieni, Aviator) i Anjelica Huston (Honor Prizzich, Rodzina Addamsów, Naciągacze) oraz nominowani do tej nagrody Owen Wilson (Genialny klan, Polowanie na druhny, O północy w Paryżu) i Willem Dafoe (Pluton, Ostatnie kuszenie Chrystusa, Antychryst). Reżyser, dwukrotnie nominowany do Oscara Wes Anderson (Rushmore, Genialny klan, Fantastyczny Pan Lis), otrzymał za ten oryginalny obraz nominację do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Podwodne życie ze Stevem Zissou - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.