Pijany mistrz

DRUNKEN MASTER

Jackie Chan jako niezdyscyplinowany chłopak, który zostaje wysłany na nauki do mistrza kung fu, który ma problem z alkoholem.

„Pijany mistrz” – streszczenie

Wong Fei-Honga jest krnąbrnym chłopakiem, który co chwilę wpada w jakieś kłopoty. Ojciec nie może znieść jego zachowania i któregoś dnia postanawia wysłać go na nauki do mistrza wschodnich sztuk walki, Su Hua Chi. Chłopak nie radzi sobie jednak z surową dyscypliną i ucieka. Szybko jednak pożałuje swojej decyzji, bo wkrótce zostaje napadnięty i pobity. Zły i upokorzony Wong Fei-Honga wraca do swojego nauczyciela z nadzieją, że uda mu się zdobyć nowe umiejętności.

Czemu warto obejrzeć „Pijanego mistrza”?

„Pijany mistrz” („Drunken Master”) to klasyczny film akcji z 1978 roku w reżyserii Woo-Ping Yuen („Prawdziwa legenda”). W roli głównej występuje najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny azjatycki aktor, wyróżniony Oscarem za całokształt twórczości Jackie Chan („Karate Kid”). Obraz przez cały czas trzyma w napięciu, wyróżnia się doskonałą choreografią, błyskotliwymi dialogami oraz świeżym humorem.

„Pijany mistrz” – obsada

W roli głównej występuje Jackie Chan, obok niego pojawiają się: Siu-Tin Yuen („Wąż i cień orła”), Jang Lee Hwang („Zemsta tygrysa z Shaolin”) oraz Dean Shek („Siedem pięści”).

„Pijany mistrz” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.