Pieśń jeziora Sway

THE SONG OF SWAY LAKE

Film opowiada o dorastaniu i radzeniu sobie ze stratą. Przedstawiona została historia nastolatka, który chce wykraść unikatową płytę winylową z letniego domku należącego do jego rodziny.

„Pieśń jeziora Sway” – streszczenie

Ollie stracił ojca, który w domku letniskowym popełnił samobójstwo. Chłopak próbuje sobie poradzić ze stratą. Lato spędza nad jeziorem Sway, gdzie niegdyś bywali przedstawiciele nowojorskiej śmietanki. Młody kolekcjoner płyt namawia swojego jedynego przyjaciela – pochodzącego z Rosji awanturnika – do tego, by ten pomógł mu w kradzieży jedynego w swoim rodzaju winyla z hitami z czasów II wojny światowej, który znajduje się w jego rodzinnym letnim domku. Olliemu wydaje się, że to sprawi, że będzie on bardziej pewny siebie i pozwoli mu przeżyć żałobę. Jego plan burzy jednak przyjazd na miejsce jego uroczej babci Charlie Sway.

Czemu warto obejrzeć „Pieśń jeziora Sway”?

Amerykański dramat z 2017 roku „Pieśń jeziora Sway” („The Song of Sway Lake”) to przykład kina niezależnego. Film pełen jest sentymentalnego wdzięku, a inspiracją dla jego twórców były dzieła Erica Rohmera oraz Wesa Andersona.

„Pieśń jeziora Sway” – obsada

Reżyserem filmu jest Ari Gold. W główne role wcielają się: nominowany do nagrody Independent Spirit Rory Culkin, Robert Sheehan, Isabelle McNally, Mary Beth Peil  oraz Elizabeth Peña.

„Pieśń jeziora Sway” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.