Pierwszy człowiek

First Man

| 10zł za 48h |

Twórca fenomenalnego „Whiplash” i oscarowego „La La Land” zabierze nas w podróż na Księżyc z legendarnym Neilem Armstrongiem, pierwszym człowiekiem, który postawił nogę na srebrnym globie.

Pierwszy człowiek – opis

„Pierwszy człowiek” to niezwykły film biograficzny. Reżyser obrazu, Damien Chazelle, nie tylko funduje nam podróż przez słynne wydarzenia zwieńczone wylądowaniem Neila Armstronga na księżycu, ale też prowadzi nas przez meandry umysłu słynnego kosmonauty. Pokazuje, jak tragedia z przeszłości wpłynęła na jego późniejsze dokonania. Przedstawia żonę głównego bohatera, która swoją siłą i determinacją wspierała astronautę w najtrudniejszych chwilach. Skupia się na psychice człowieka, który nie cofnie się przed niczym na drodze do celu. Damien Chazelle przedstawia Neila Armstronga jako milczącego, surowego i zamkniętego w sobie mężczyznę. Zobacz opowieść o niełatwym człowieku, któremu udało się dotknąć gwiazd.

Pierwszy człowiek – obsada i twórcy

„Pierwszy człowiek” to film genialnego reżysera Damiena Chazelle’a („La la Land”, Whiplash”). Artysta po raz kolejny zdecydował się obsadzić w głównej roli Ryana Goslinga („La la land”, "Blue Valentine", "Idy marcowe",). Aktorowi partneruje Claire Foy („The Crown”, „Niepoczytalna”), która za swój występ dostała nominację do Złotego Globu. Na drugim planie znajdują się: Jason Clarke („Smętarz dla zwierzaków”, „Everest”), Kyle Chandler („Super 8”, „Wilk z Wall Street”), Corey Stoll („Ant-Man”, „House of Cards”) i Ciarán Hinds („Rzym”, „Gra o tron”). Film zdobył Oscara za najlepsze efekty specjalne.

Pierwszy człowiek – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl