Piękna i bestie

BEAUTY AND THE DOGS (AKA. AALA KAF IFRIT

Młoda tunezyjska studentka próbuje walczyć o swoje prawa, po tym jak została brutalnie zgwałcona.

„Piękna i bestie” – streszczenie

Mariam (Mariam Al Ferjani), młoda Tunezyjka, podczas jednej ze studenckich imprez poznaje tajemniczego mężczyznę – Youssefa (Ghanem Zrelli). Szybko znajdują wspólny język i postanawiają wspólnie opuścić przyjęcie. Niedługo po tym oszołomiona dziewczyna błąka się bez celu po ulicach miasta. Okazuje się, że została zgwałcona. Jednak szukanie sprawiedliwości nie będzie dla niej łatwe.

Czemu warto obejrzeć film „Piękna i bestie”?

„Piękna i bestie” („Beauty and the dogs”) to dramat z 2017 roku oparty na faktach. Ukazuje walkę o prawa i godność kobiety, która została zgwałcona. Twórcy przedstawiają tradycyjne społeczeństwo, w którym pozycja kobiety jest bardzo słaba. Zwracają także uwagę na powszechne stereotypy związane z gwałtem i koszmarem, przez który niejednokrotnie przechodzą ofiary podczas składania zeznań na policji. Premiera filmu miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Canne. Obraz wzbudził zainteresowanie krytyków i wywołał dyskusję.

„Piękna i bestie” – obsada

Za reżyserię filmu jest odpowiedzialna Kaouther Ben Hania („Le challat de Tunis”), która jest zaangażowana w walkę o prawa człowieka. W obsadzie znaleźli się przede wszystkim debiutanci: Mariam Al Ferjani („L'invité”), Ghanem Zrelli („Flashback”), Noomen Hamda, Mohamed Akkari oraz Chedly Arfaou („Pompei”).

„Piękna i bestie” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.