Piekąca nadzieja

BURNING HOPE

Historia niespodziewanej przyjaźni, która wywiązała się między trójką bohaterów po wybuchu jaśminowej rewolucji w Tunezji.

„Piekąca nadzieja” – streszczenie

Akcja filmu dzieje się w styczniu 2011 roku w Tunezji ogarniętej niepokojami społecznymi. Obywatele kraju mają już dość bezrobocia oraz braku swobód obywatelskich. Przeciwstawiają się też długoletniej władzy prezydenta Zina Al-Abidina Ben Alego. Dwie młode kobiety – Zeineb oraz Elyssa – oraz nastolatek o imieniu Houssine biorą udział w manifestacjach. Ich drogi niespodziewanie się krzyżują. Po brutalnym i tragicznym w skutkach spotkaniu z policjantem, trójka młodych ludzi będzie musiała odnaleźć się jakoś w rzeczywistości...

Czemu warto obejrzeć „Piekącą nadzieję”?

„Piekąca nadzieja” („Burning hope”) to wciągający dramat z 2017 roku, pokazuje zmieniającą się rzeczywistość społeczną przez pryzmat lęków i frustracji młodych mieszkańców Tunezji. Tłem wydarzeń jest tunezyjska jaśminowa rewolucja, kiedy to niezadowoleni obywatele wyszli na ulice. 14 stycznia 2011 roku, za sprawą nacisków społecznych, prezydent kraju zrzekł się władzy i opuścił kraj, udając się do Arabii Saudyjskiej.

„Piekąca nadzieja” – obsada

Reżyserem filmu jest Lotfiego Achoury („Père”). W głównych rolach występują: Anissa Daoud, Doria Achour oraz Achref Ben Youssef.

„Piekąca nadzieja” – gdzie obejrzeć?

Film „Piekąca nadzieja” jest dostępny online w serwisie VOD player.