Piąta fala

The 5th Wave HD

|10 zł na 48h|

 

Spokojne życie licealistki zostaje przerwane przez inwazję kosmitów. Dziewczyna musi odnaleźć się w świecie, gdzie na każdym kroku czai się wielkie zagrożenie.

Piąta fala – opis

Nad Ziemią pojawia się tajemniczy gigantyczny obiekt. Nikt nie ma pojęcia, czym on jest i w jakim celu przybył. Trwający w bezruchu fenomen wkrótce demonstruje swoją mroczną stronę. Okazuje się on statkiem kosmitów, którzy, niestety, nie przybywają na Ziemię w pokoju. Agresorzy ściągają na ludzkość straszliwe plagi. Impuls elektromagnetyczny sprawia, że samoloty spadają z nieba. Powodzie sprowadzają na świat klęski żywiołowe. Kolejne fale to epidemia ptasiej grypy i kontrola umysłów części ludzkości. W takiej rzeczywistości musi poradzić sobie nastoletnia Cassie Sullivan, która wraz z młodszym bratem próbuje uchronić się przed inwazją. Zbliża się jednak piąta fala. Czy bohaterce uda się powstrzymać nadchodzącą zagładę ludzkości?

Piąta fala – obsada i twórcy

Film został oparty na bestsellerowym cyklu powieści science fiction dla młodzieży. W rolach głównych wystąpili: Chloë Grace Moretz („Kick-Ass”, „Carrie”), Nick Robinson („Twój Simon”, „Jurassic World”), Ron Livingston („Tully”, „Obecność”), Maggie Siff („Synowie Anarchii”, „Billions”), Alex Roe („Syrena”, „Rings”), Maria Bello („Ostry dyżur”, „Kiedy gasnął światła”) i Liev Schreiber („Ray Donovan”, „Spotlight”). Za kamerą stanął J Blakeson („Spisek prochowy”, „Pitch Perfect”).

Piąta fala – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.