Pianista

Film, który poruszył miliony widzów na całym świecie, a Adrienowi Brody'emu przyniósł Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Klasyka kina i jeden z najlepszych filmów w dorobku Romana Polańskiego.

Pianista - opis filmu

Młody polski pianista żydowskiego pochodzenia, 28-letni Władysław Szpilman (Adrien Brody), gra właśnie w Polskim Radio nokturn cis-moll Chopina. Jest to ostatni dzień jego pracy. Wkrótce okupanci wprowadzają restrykcyjne przepisy wobec ludności żydowskiej: godzina policyjna, limity dochodów, obowiązek noszenia opasek z gwiazdą Dawida. Szpilman wraz z rodzicami, dwiema siostrami i bratem zostają pozbawieni środków do życia. Wyprzedają obrazy, kosztowności, meble, a w końcu fortepian. Ofiary te okazują się daremne, bo wkrótce pół miliona warszawskich Żydów zostaje przesiedlonych do niewielkiego getta. Szpilman zarabia na utrzymanie rodziny grając w kawiarni. Niemcy zaczynają wywozić Żydów do obozów koncentracyjnych.

Pianista - obsada i twórcy

Produkcja wojenna opowiadająca tragiczną historię Władysława Szpilmana w reżyserii Romana Polańskiego. W obsadzie znaleźli się m.in: Emilia Fox, Michał Żebrowski oraz Adrien Brody, który za swoją rolę otrzymał Oscara.

Pianista - gdzie obejrzeć?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.