Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

ONCE UPON A TIME IN THE WEST

Jeden z najsłynniejszych westernów w historii kina. Wdowa po właścicielu ziemskim rozpoczyna walkę z groźnym gangiem działającym na zlecenie miejscowego bogacza.

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – opis

Brett McBain, wdowiec i ojciec trójki dzieci, kupuje za resztę swojego majątku ziemię, która jego zdaniem wkrótce będzie drogocenna. Mężczyzna bierze również ślub z nowoorleańską byłą prostytutką, Jill, z którą ma zamiar spędzić długie i szczęśliwe życie. Niestety, w przededniu spotkania ukochanych McBain wraz z dziećmi zostaje zamordowany przez miejscowych rzezimieszków. Przestępcom bardzo zależy na jego ziemi – okazuje się, że będzie przechodzić przez nią trasa kolei parowej. Samotna Jill dziedziczy drogocenny teren wynikiem czego, to ona staje się celem. Niespodziewanie kobieta zyskuje sojuszników, dzięki którym szanse się wyrównują.

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – obsada i twórcy

Jeden z najdroższych i najsławniejszych spaghetti westernów w historii gatunku, który jako pierwszy został sfilmowany częściowo w USA. Jest to najdłuższy western, jaki kiedykolwiek nakręcono. Film wyreżyserował Sergio Leone („Dawno temu w Ameryce”, „Dobry, zły i brzydki”), a w rolach głównych wystąpili: Claudia Cardinale („Osiem i pół”, „Ucieczka na Atenę”), Henry Fonda („Dwunastu gniewnych ludzi”, „Bitwa o Midway”), Jason Robards („Wszyscy ludzie prezydenta”, „Magnolia”) oraz Charles Bronson („Parszywa dwunastka”, „Siedmiu wspaniałych”).

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.